poniedziałek, 14 września 2015

To co lubię #3 Koty czy psy

Większość z nas ma zwierzątko domowe: świnki morski, papugi, chomiki, króliki, żółwie, rożnego typu skorupiaki, ale najczęściej każdy z nas ma w domu albo kota albo psa. Odwieczny dylemat, co wybrać kota czy psa. Obecnie mam 2 psy, kiedyś miałam jeszcze kota. Ja z tym pytaniem nie mam problemu. Zdecydowanie wolę koty i bardzo mi smutno, że mój kotek, który był ze mną od mojego urodzenia zdechł w te wakacje. Wszyscy mówią, że psy są takie wierne, są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, a kot chodzi własnymi drogami i jest niezależny. Te 2 psy, które mam uwielbiam i byłabym smutna gdyby im się coś stało, ale ja tak mam ze wszystkimi zwierzętami. Jeden nazywa się Nila jest kundelkiem, cały czarny z małymi białymi plamkami i chodzę z nim prawie codziennie na spacer.
 
 Drugi piesek to Żabka - (imię otrzymała dlatego, bo w młodości nie biegała tylko skakała jak żaba) i jednocześnie to córka Nili. Ona jest dużo mniejsza od mamy, biało czarna.

Dla mnie koty są może nie bardziej słodkie, (bo tu nie chodzi od wygląd) tylko w tym swoim niewinnym, małym ciele są takie silne, drapieżne. Potrafią się obronić i tę małą mysz też upoluję Tygrys jest także dużym kotem. Jednak to psy są kojarzone z tą siłą oraz drapieżnością, ale pies jest całkiem udomowiony i on nie poluje. Ja mam duże psy, zawsze pełne energii, więc ona nie wskoczą mi na kolana i nie będą słodko mruczeć gdy je pogłaskam i sobie spokojnie usiądą.
Na podsumowanie chciałabym powtórzyć, że uwielbiam psy, ale koty kocham chociaż obecnie nie mam żadnego. A co wy wolicie koty czy psy? A może macie inne zwierzęta domowe, które uwielbiacie? Koniecznie piszcie w komentarzach.

2 komentarze:

 1. ja mam kotkę Klarę, typowo domowe zwierzątko, nigdy nie wypuszczane na dwór.
  Kiedyś miałam owczarka niemieckiego suczkę Dianę, wiec mam porównanie.Diana była kochana, ale teraz wolę kotkę, ponieważ pracuję i pies byłby skazany na długie siedzenie w zamkniętym domu.
  Blog zapowiada się fajnie - powodzenia:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiadomo każde zwierzątko domowe potrzebuje trochę czasu poświęconego. Dziękuję bardzo :)

   Usuń